AKTUALIZACE BLOGU: 30.12.2015 v 10:28
----------------------------------------------------------------------------------
AKTUALIZACE SVÁTKŮ JE POZASTAVENA. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ! :o)
----------------------------------------------------------------------------------

Listopad 2013

Téma týdne: DABING, NEBO TITULKY?

14. listopadu 2013 v 22:20 | Peťan a Vilda |  Téma týdne
Po dlouhé době opět zdravím a moc to tady nebudu zdržovat, protože chci napsat článek k tématu týdne a tentokrát společnost Blog.cz dal za téma DABING NEBO TITULKY.
Mě osobně se rozhodně líbí víc dabing a pro hodně lidí si myslím taky. Je to tím, že nemusíme nic rychle číst a dívat se ještě na obraz, ale jenom posluchat a dívat se na obraz.
Vím, že každý ma jiný názor a to je samozřejmě dobře, protože kdyby měli všichni stejný názor, tak by to nebylo ono!:D
Titulky, jak nám naši učitelé anglického jazyka říkají, že nám pomohou k rozvíjení angličtiny (např. že si pustím anglický film s českými titulky). To jo, ale mě to fakt nejde..zkoušel jsem to a pro mě je dabing, dabing.
Ale..dabing je stašně složitý a řekl bych zdlouhavý proces. Někdy je to složitější na dabovat, než to sám zahrát. Dabér se musí strefit přesně do otevření puse herce, smát se jako on, číst text jako on..no není to žádná sranda ale nakonec s toho výjde krásný projekt!:) Dabing je určitě náročnější, protože si to dělá každá pro svou národnost (češi pro česko,..).
Když už jsem u toho, tak třeba některé národnosti se hodně blbě dabují, protože nemají podobnou řeč té naší. A proto to vůbec nejde se strefit do "otevření pus" herců. Ale i tak s toho výjde krásný dabing! :)
Takže..na závěr bych to shrnul, tak že pro mě bude vždy vítězit DABING před titulkami. Těm co se vzdělavájí pomocí titulků tak jim přeji hodně štěstí, ale mě to opravdu nejde.:D Takže výsledek s celého tématu týdne je: ŽE PRO MĚ VÍTĚZÍ DABING NAD TITULKAMI. ;-)

Byl bych moc rád kdyby jste pod článek do komentáře napsal, co máte raději vy, jestli dabing nebo titulky a proč. Děkuji moc a při příštím tématu týdne, ahoj!:)

MAJITEL BLOGU : Peťan (ŠTUCL)